Kuchnia

Malutkowo posiada własną kuchnię.

Na miejscu przygotowujemy m.in.:

masło, kompot, kakao, świeżo wyciskane soki,  jogurty, ciasta, drożdżówki, desery, grzanki, sosy oraz polewy słodkie i wytrawne. Zapewniamy dietę bezmleczną i wegetariańską, dietę bez drobiu, bez wieprzowiny, bez jajka itd. – w zależności od alergii i nietolerancji pokarmowych dzieci. Nie korzystamy z gotowych produktów. Podajemy dzieciom posiłki z najlepszej jakości zdrowych produktów.

Nasze Przedszkole otrzymało

Certyfikat Akademii Zdrowego Przedszkolaka.

Jadłospisy układane są zgodnie z zasadami prawidłowego żywienia dzieci na podstawie wytycznych IŻiŻ. Kuchnia nadzorowana jest przez SANEPID.
Jadłospis jest zaplanowany na cały tydzień i dostępny dla rodziców/opiekunów na tablicy w szatni dziecięcej oraz w w zakładce Strefa Rodzica. Prosimy o zgłaszanie alergii oraz nietolerancji pokarmowych dzieci. W Malutkowie promujemy zdrowe odżywianie. Organizujemy zajęcia, podczas których dzieci mogą same przygotowywać posiłki. Obchodziliśmy Dzień Pizzy i Dzień Czekolady – było pysznie! Dodatkowo Malutki mają okazję sami przygotowywać sałatki owocowe i wyciskać świeże soki.

Żłobek Łepkowskiego 5

Przedszkole Łepkowskiego 7

Krakowskie Żłobki i Publiczne Przedszkole w Krakowie

NIP: 685-103-74-89

REGON: 121870434

Numer konta bankowego: 72 1050 1445 1000 0090 9130 5319