O nas

Historia przedszkola

MALUTKOWO rozpoczęło swoją działalność w 2011 r. jako klub malucha. Powstało z pasji i miłości. Pasji pracy z dziećmi i miłości do nich. Naszym celem było stworzenie miejsca, które będzie zastępować ciepły dom dzieciom tych rodziców, którzy są aktywni zawodowo i muszą na jakiś czas powierzyć nam swoje dzieci. Wkrótce powstały kolejne żłobki, w nowych lokalizacjach, a w konsekwencji zapotrzebowania i sugestii rodziców od 2014 roku funkcjonuje również nasze przedszkole. Dziś funkcjonują już 3 placówki przedszkola, do których uczęszcza ok. 200 dzieci. W tym roku nasze przedszkola świętują swoje 10-lecie.

Przedszkole pełne sukcesów

Dwukrotnie zdobyliśmy I miejsce w konkursie tańca, bierzemy udział w konkursach i wydarzeniach sportowych, w których dzieci zdobywają nagrody. Zajęliśmy II miejsce w plebiscycie Przedszkole na Medal w 2018 r. oraz I miejsce w roku 2021. Otrzymaliśmy Certyfikat Zdrowego Przedszkolaka, przeprowadzając zajęcia na temat zdrowego odżywiania. Nasze przedszkole jest nowoczesne i świetnie wyposażone. Posiadamy min. Magiczną Ścianę oraz Magiczny Dywan, rzutniki (na których Panie Wychowawczynie przygotowują prezentacje dla dzieci). Dysponujemy własnym ogródkiem ze ścianką wspinaczkową, a także domkami i innymi zabawkami ogrodowymi oraz salą gimnastyczną wyposażoną w siłownię dla dzieci. Posiadamy własną scenę, gdzie odbywają się teatrzyki i występy dzieci podczas takich uroczystości jak Pasowanie na Przedszkolaka, Dzień Babci i Dziadka, Zakończenia Roku, Jasełka. Sprzęt nagłośnieniowy i oświetlenie wpływa na jakość występów. Prowadzimy własną kuchnię, bazując na zdrowych i świeżych produktach, wprowadzając do diety dzieci zróżnicowane posiłki bogate w witaminy i zbilansowane makroskładniki.  W zależności od alergii czy upodobań żywieniowych, wybrać można dietę wegetariańską, wegetariańską + ryby, bezmleczną, niskofruktozową, eliminacyjną różne produkty. Przygotowujemy zdrowe zamienniki słodyczy, własne wypieki, posiłki okolicznościowe (np. na Tłusty Czwartek czy Dzień Pizzy) oraz skupiamy się na korzystaniu z produktów sezonowych i nieprzetworzonych posiłkach.

Angażujemy dzieci i ich rodziców do udziału w akcjach charytatywnych takich jak Szlachetna Paczka (w której braliśmy udział już 6 razy), a także WOŚP czy zbiórki dla zwierząt z krakowskiego schroniska KTOZ. Naszą misją jest też uwrażliwianie dzieci na zwierzęta, dlatego organizujemy liczne spotkania poznawcze z opiekunami takich zwierząt jak: alpaki, żaby, pająki, węże, sowy, motyle, surykatki czy żółwie, którzy na spotkaniach pokazują dzieciom zwierzęta, opowiadają o nich oraz pozwalają na zrobienie pamiątkowych zdjęć. 

Żłobek Łepkowskiego 5

Przedszkole Łepkowskiego 7

Krakowskie Żłobki i Publiczne Przedszkole w Krakowie

NIP: 685-103-74-89

REGON: 121870434

Numer konta bankowego: 72 1050 1445 1000 0090 9130 5319